ONLİNE SİPARİŞLER İÇİN DEĞİŞİM / İADE KABUL KOŞULLARI

 • Yurtiçinden alınan online siparişlerinize ilişkin değişim ve iade talepleriniz, ürünlerin tarafınıza teslim edildiği tarihten itibaren 14 gün içinde RHEA İSTANBUL’ un iletişim sayfasında bulunan resmi info@rheaist.com hesabına ulaştırılması durumunda kabul edilir.
 •  Siparişlerde aynı model ürünlerde 14 gün içinde renk değişimi yapabilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz ürün stoklarımızda yoksa paranız iade edilir. Farklı bir modelle değiştirmek istemeniz halinde ürünün iadesi gerçekleştirilir ve yeni ürünü satın almanız gerekir. 
 • Hatalı veya ayıplı olduğunu düşündüğünüz ürünler için ise kargonun tarafınıza teslim edildiği tarihten itibaren 2 gün içerisinde RHEA İSTANBUL’ a yazılı bildirimde bulunulması gerekmektedir.Aksi taktirde kabul edilmeyecektir.
 • İade etmek ya da değiştirmek istediğiniz ürünlere ilişkin kargoların, ürünler RHEA İSTANBUL’a ulaşana kadar sizin sorumluluğunuzda olduğunu hatırlatmak isteriz. İade veya değişimi talep edilen ürünler, gönderildiği şekilde, ayıpsız ve orijinal paketi / aksesuarları ve kesesi ile iade edilmelidir. Ürün etiketi çıkartılmış ürünlerin kullanılmış olduğu ve cayma hakkından feragat olunduğu varsayılacak, dolayısıyla değişim ve iadesinin kabulü mümkün olmayacaktır.

     DEĞİŞİM KOŞULLARI

 • Değişim işlemi bir kereye mahsus olarak yapılır. İkinci defa değişim yapılamaz ve ürünler ancak iade edilebilir. Eğer değişim yapılmak isteniyorsa kargo ücretleri müşteri tarafından karşılanmalıdır.
 • Değişim kargoları firmamız tarafından karşılanmamaktadır. Değişim yapmak istediğiniz ürünü istediğiniz bir kargo şirketi aracılığıyla gönderici ödemeli olarak bize gönderebilirsiniz.
 • Kullanılmış, orjinalliğini kaybetmiş ve üzerinde etiketi bulunmayan ürünlerde kesinlikle değişim işlemi yapılmamaktadır.
 • Yasal düzenlemeler gereği tüm siparişler sevk irsaliyesi ve fatura ile kargolanır. İade işlemlerinde size gönderilen orjinal dokümanların bulunduğundan emin olunuz.Faturası olmayan ürünlerde değişim işlemi yapılmamaktadır.

    DEĞİŞİM SÜRECİ

 • Ürün bize ulaştıktan sonra değişim şartlarına uygunluğu kontrol edilir.
 • Ürün değişim şartlarına uygunsa 2-5 iş günü içerisinde değişim süreci tamamlanır.
 • Ürün değişim şartlarına uygun değilse adresinize alıcı ödemeli olarak geri gönderilir.

       İADE KOŞULLARI

 • İndirim ürünlerinde iade kabul edilmemektedir. Yalnızca değişim yapılabilir.
 • Kullanılmış, orjinalliğini kaybetmiş ve üzerinde etiketi bulunmayan ürünlerde kesinlikle iade işlemi yapılmamaktadır.
 • Kullanım kaynaklı hasar görmüş (yırtılmış, kalıpta deformasyon oluşmuş, kopmuş, vb.) ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 • İade kargoları firmamız tarafından karşılanmamaktadır. İade etmek istediğiniz ürünü istediğiniz bir kargo şirketi aracılığıyla gönderici ödemeli olarak bize gönderebilirsiniz.
 • Yasal düzenlemeler gereği tüm siparişler sevk irsaliyesi, ve fatura ile kargolanır. İade işlemlerinde size gönderilen orjinal dokümanların bulunduğundan emin olunuz. Faturası olmayan ürünlerde iade işlemi yapılmamaktadır.
 • Lütfen iade etmek istediğiniz ürünü aşağıdaki adrese gönderici ödemeli olarak gönderiniz;

   GÖKTÜRK MERKEZ MAH. ÇAMLIK CAD. KEMERBAHÇE EVLERİ I1 BLOK DAİRE 701

EYÜP/İSTANBUL

        İADE SÜRECİ

 • Ürün bize ulaştıktan sonra iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir.
 • Ürün iade şartlarına uygunsa 2-10 iş günü içerisinde iade süreci tamamlanır.
 • Bankanıza bağlı olarak 3 ile 5 iş günü içersinde hesabınıza aktarımı sağlanır.
 • Ürün iade şartlarına uygun değilse adresinize alıcı ödemeli olarak geri gönderilir.

Not:İade etmek istediğiniz ürünü kargoya vermeden önce e-posta ile bizi bilgilendirmenizi rica ederiz. Lütfen ürünü kargoya verdiğinizde bizimle kargo takip no paylaşınız.

ULUSLARARASI SİPARİŞLER

Yurtdışından verilen online siparişlerinize ilişkin değişim ve iade talepleriniz ise yalnızca ürünlerin kargo bedeli ödenmiş olarak 14 günlük yasal süresi içinde tarafımıza ulaştırılmış olması durumunda kabul edilebilmektedir. Uluslararası siparişlerinizle ilgili iade taleplerinizin tamamlanabilmesi için ise, ürünlerin tarafımıza iade kargo ve yurtdışı gümrük bedelleri ödenmiş olarak 14 günlük yasal süresi içinde teslim edilmesi gerektiğini hatırlatmak isteriz.

ÜRÜN BAKIMI

Ürün Bakımı 

RHEA İSTANBUL tarafından kullanılan doğal deri türleri için derilerdeki küçük farklılıklar tamamen normaldir. Her tür deri ve diğer hassas malzemeler (metal aksesuarlar dahil) nemden etkilenebilir. Genel olarak nem, tuz ve atmosferik maddeler kalıcı ve geri dönüşü olmayan aşınma ve yıpranmaya neden olabilir. Bu nedenle, lütfen yağmurdan ve ısı, yağ, gres (makyaj), alkol (parfüm çözücüler) ve diğer aşındırıcı ürünler ve yüzeylerle doğrudan temastan kaçınmaya özen gösterin çünkü RHEA İSTANBUL , ürünlerimizin nihai bozulması, modifikasyonu ve yanlış kullanımından sorumlu değildir. Renk pigmentlerini ürünlerimize bulaştırabilecek herhangi bir malzeme ile temastan kaçının. Tüm malzemeler satıştan önce kapsamlı bir şekilde test edilir. Ürününüzü kullanmadığınız zamanlarda daima sağlanan toz torbasında saklayın. Herhangi bir temizlik ürünü kullanmayın ve doku hasar gördüğünüzde onarılamayacağından çizilme veya aşırı aşınmadan kaçının. Çantanızın doğru bakımı için profesyonel hizmetler kullanmanızı öneririz.